top of page

Group

Public·175 members

Irlanda U19 Shqipëria U19 drejtpërdrejt falas 15 nëntor 2023


... Shqipëria U21 shiko live 08. 09. Poland U21. [SOT#] Polonia U21 Kosova U21 ... 2023 2 orë më parë 9 tet drejtpërdrejt falas 9 shtator 2023 Polonia ...


[[[falas!]]<<] Kosova U21 Gjermania U21 transmetim i drejtpë 11 sht 2023 — See also[edit] Men's National team Under-19 Fédération Internationale de Football Association. [Sporti!!] Mali i Zi U21 Shqipëria U21 ... Askush nuk bëzante. Në burgjet dhe kampet e përqendrimit kishte rënë qetësia e vdekjes. Ministria e Brendshme dhe Sigurimi i saj i Shtetit ishin në krye të detyrës. Madje, ata kishin edhe skuadrën e tyre të futbollit që pak muaj më parë kishte rrëmbyer me vendim tryeze titullin e kampiones së Shqipërisë. Revolucioni marshonte. (TRANSMETIM@) Kosova U21 Gjermania ... Ireland. Fédération Internationale de Football Association. ^ "FIFA Circular no [Sporti!!] Mali i Zi U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt falas 20 Nga Erald ... [[TRANSMETO**]] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt live 12 sht 2023 — Live streams U21 | Euro U19 | Algarve Cup Women | Atlantic Cup | Euro U17 | Euro Women |. (FALAS! ) Kosova Zvicra drejtpërdrejt falas 9 ... E megjithatë! … Megjithatë, teksa të shfaqet e vërteta e paqortueshme, ajo na thotë se Dinamo, që gjithashtu kishte lojtarë mjaft të talentuar dhe bëri një kampionat fort të respektueshëm, është një kampione jo e merituar. Është kampione thjesht ngaqë është përjashtuar pa asnjë të drejtë kryesuesja 17 Nëntori e cila me fitoren e mohuar ndaj Partizanit ndodhej 3 pikë mbi Dinamon. Këto janë dilemat që të krijojnë vështirësi të njohjes të titullit plotësisht të merituar të 17 Nëntorit. Ashtu si në dossier-in tonë të vitit 1996 apo shkrimeve të mëpasme, heshtja ka vazhduar edhe më e thellë se dikur. Federata Shqiptare e Futbollit e sotme nuk pranon të merret me këto ngjarje të cilat duket qartë që ajo i quan të harruara. Është çështje jokulture, johistorie, por edhe joatdhetarie – cilësi tejet të diskutueshme sidomos për përbërjen tejet të njëanshme me mangësi të baraspeshës kombëtare të komiteteve të sotme ekzekutive të saj. E dimë që nuk është aq e lehtë t’i kthehet titulli 17 Nëntorit, sidomos për faktin e mosluajtjes së tri ndeshjeve të fundit. Mund të mendosh për një çast se sot, mbas 55 vjetëve, nëse nuk ka burra t’i japin titullin 17 Nëntorit, atëherë më e pakta që duhet bërë është që ndoshta të mos njihet ky kampionat kombëtar i vitit 1967. Një kapitull i gjerë historie që zbulon, por edhe që përmbys jo pak të pavërteta. Ndërkohë, Shqipëria zë vendin e 13-të në Kampionatin Europian të volejbollit për meshkuj zhvilluar në Stamboll dhe Ankara, çka sot duket si një ëndërr kur kujton rezultate të tilla, si: Shqipëria – RF Gjermane 3-1, Shqipëria – Turqia 3-1, Shqipëria – Holanda 3-2! Kampionati 1966-’67. 17 Nëntori – Dinamo 3-1. Mandej, Dinamo e Tiranës, me Asllan Rusin në krye, fiton 3-2 me Partizanin e Beogradit në volejboll për Kupën e Kampioneve. Mirëpo, kur mendon se është luajtur për muaj më radhë, edhe kjo duket se nuk shkon. E shihni se çfarë ngatërrese i kanë krijuar historisë së kampionateve të Shqipërisë vendimet kundërligjore të futbollit, në këtë rast për kampionatin e vitit 1967?! Dhe nuk mund të bëjmë sot “krimin” kundërsportiv të vitit 2021 që bënë Federatat Shqiptare të Basketbollit e të Volejbollit që zhdukën kampionatet e Shqipërisë dhe titujt e kampionit për shkak të mospërfundimit të tyre nga trysnia e COVID-it. Duket se nuk është lehtë pra, t’i jepet titulli kampion këtij 17 Nëntori, kur sado të lehta të duken tri ndeshjet e fundit, prapëseprapë, kur kujton çuditë e befasitë e futbollit, gjithçka mund të ndodhte. Ky mund të jetë ai, që po më pëlqen ta emërtoj si varianti i kujtesës, çka do të thotë se ju takon të bëni një ceremoni përkujtuese dhe të paktën t’i jepni 17 Nëntorit të Tiranës atë që po e quaj “Medalja e Kujtesës”, të një titulli që iu hoq me pa të drejtë. Dhe kjo, jo thjesht për një nostalgji, por më tepër si një rregullim kritik i historisë. Dhe për nderim të atyre futbollistëve të pashlyeshëm të skuadrës së famshme të kryeqytetit tonë. VARIANTI I VARIANTEVE: 17 NËNTORI – KAMPION I SHQIPËRISË 1967 Kështu po e quaj, duke e veçuar nga tri variantet me numra, ngaqë në të vërtetë ky është një variant subjektiv i pengesës së madhe. Dhe subjektiviteti shpeshherë sundon mbi objektivitetin apo qoftë dhe mbi faktin. Kosova U19 Sllovenia U19 shiko live 14 nëntor 2023 21 orë më parë — Kosova U17 Kroacia U17 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 Turqia U19 Shqipëria U19 shiko live 14/10/2023 8 tetor, 2019 14 tet 2023 — [[[HD ... LIVE: Hungari U18 vs Shqipëri U18 | U18 Euro Kampionati ... Shqipëri U18 versus Hungari U18 Free Livestream HD Shqipëri U18 vs. Hungari drejtpërdrejt) U18 Euro Kampionati Basketboll 2023/2024 Come join our Channell. EKSKLUZIVE/ Besnik Dizdari: Titulli i vitit 1967, disa variante për të vendosur drejtësi (E PLOTË)Nga BESNIK DIZDARI KAPITULLI III SI VAZHDONTE VITI SPORTIVOPOLITIKO-SHOQËROR 1967… Shqipëria socialiste nuk ndalte, natyrisht. Ajo vazhdonte vitin e saj revolucionar ‘67. Afërsisht dy muaj mbas kësaj ngjarjeje të jashtëzakonshme edhe për historinë e futbollit europian, më 19 gusht 1967, 17 Nëntori i Tiranës përmbys Dinamon me një 5-2 të papërmbajtshëm për Kupën e 25-vjetorit të shtypit popullor dhe fiton kupën përkatëse. Partizani fiton 2-0 me Fenerbahçe të Stambollit. (Sport TV>>) Kosova U21 Gjermania U21 transmetim i drejtpërd 12 sht 2023 — (((FALAS***))) Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt 32 minuta më Ireland. [20] UEFA European Under-21 Championship record ... Ti i përjashton për tri javët e fundit 17 Nëntorin e Partizanin, por kështu ke manipuluar gjithë vërtetësinë e renditjes. Kur në të vërtetë ndërgjegjja juridike të thotë që nëse i përjashtove njëanshmërisht në tri javë para mbarimit të kampionatit, vetvetiu ato duhen përjashtuar nga krejt kampionati, çka do të thotë se duhet të bësh renditjen jo për 12, por për 10 skuadra, pra pa 17 Nëntorin e Partizanin. Dhe renditja e kampionatit do të mund të ishte kjo tjetra: RENDITJA E KAMPIONATIT DUKE HEQUR NGA KAMPIONATI DYSHEN “17 NËNTORI – PARTIZANI” Doemos, duke vënë poshtë kësaj renditjeje këtë shënim: * “17 Nëntori dhe Partizani përjashtohen nga kampionati për shkak të prishjes së rendit të futbollit në ndeshjen e tyre”. Varianti 3. Kosova U19 Sllovenia U19 2022 14 nëntor 2023 pas 7 orësh 23 orë më parë — Kosova U19 Sllovenia U19 2022 14 nëntor 2023 pas 7 orësh — Kosovo U19 - Slovenia U19 betting tips and match prediction, odds and H2H stats ... Bart Verbruggen statistika dhe histori transferimi ... U19 · Anderlecht. 2.3M€. Transferim. 2019/06/30. NAC Breda U17. NAC Breda U19 Nëse dëshironi të shikoni ndeshje drejtpërdrejt falas në internet me Bart ... Besnik Dizdari: Titulli i vitit 1967, disa variante për të Nga BESNIK DIZDARI. Dizdari2. KAPITULLI III. SI VAZHDONTE VITI SPORTIVOPOLITIKO-SHOQËROR 1967… Shqipëria socialiste nuk ndalte, natyrisht. Kosova U19 Sllovenia U19 shiko live 14 nëntor 2023 Kosovo U1 24 orë më parë — Kosova U19 Sllovenia U19 shiko live 14 nëntor 2023 Kosovo U19 Slovenia U19 live score (and video online live stream) starts on 13 Nov 2023 ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page